Potravinová pomoc

Klub u dvou vrabců

Jednou za dva týdny do kostela dovezeme potraviny z Potravinové banky Central v Modleticích a distribuujeme je členům našeho Klubu u dvou vrabců. Naše aktivita tak plní hned dva cíle: zaprvé pomáháme zabraňovat plýtvání potravin, které už by jinak směřovaly do kontejnerů; a zadruhé umožňujeme těm, kteří jsou v momentální hmotné nouzi, nabrat druhý dech.

Mezi členy Klubu u dvou vrabců a tím i odběratele potravin přijímáme pouze ty, se kterými je vedena sociální práce. V Berouně tak spolupracujeme např. s Člověkem v tísni, s městským Odborem sociálních věcí a zdravotnictví, se zapsaným ústavem Socius či s místní Charitou. Členy Klubu také na tyto společnosti a státní orgány odkazujeme. Naším cílem je povzbudit ty, kteří se ocitli v nezávidění hodné situaci, aby se nevzdávali a zkoušeli se svou situací něco pozitivního dělat. Mezi typické členy našeho klubu patří matky samoživitelky, lidé v exekucích a dluhových pastích, lidé závislí na návykových látkách či duševně nemocní.

Do Klubu u dvou vrabců je také možné vstoupit jako dobrovolník. Takovou pomoc, třeba i jen jednorázovou, velmi oceníme! Konkrétně se jedná buď o pomoc s dovezením potravin (je potřeba větší auto), či o pomoc s třízením potravin.

Vedoucí služby: Silvie Havlová, e-mail: havlova.silvie@seznam.cz, tel.: + 420 603 231 751

O našem Klubu u dvou vrabců se psalo i na stránkách Českobratrské církve evangelické (tady).

Sbírka potravin

Dvakrát za rok pořádají potravinové banky Sbírku potravin. V supermarketech po celé republice se v tu dobu sbírají trvanlivé potraviny či hygienické pomůcky, které pak putují jak k lokálním distributorům (tedy i nám), tak i do velkoskladů potravinových bank, kde se dále přerozdělují. Jestli někdy logo Sbírky potravin uvidíte, neváhejte a hoďte jim něco do krabice!

sbirka-potravin_logo_final