Čemu věříme

Věříme v Boha, který se v Ježíši Kristu stal člověkem a zřetelně lidem ukázal svou lásku. Proto také otevíráme Bibli, ve které se o Ježíši Kristu píše. V Bibli ale nehledáme ochranu neomylných pravd, ale člověku blízkou oporu, inspiraci a Boží oslovení. Věříme, že Bůh je člověku nablízku a že lidská víra je jako cesta, na které Boha stále nově poznáváme. Tomu věříme a to v dnešním světě znovu promýšlíme a žijeme, zakotveni v dlouhé tradici křesťanské církve.

Evangelíci v Berouně

Jsme součástí Českobratrské církve evangelické, která sdružuje asi 50 tisíc křesťanů a je největší protestantskou církví v České republice. Náš sbor v Berouně byl založen v roce 1906 a má nyní přes 60 členů. Sbor aktuálně administruje farář Leonardo Teca.

Nejčastěji se potkáváme na nedělních bohoslužbách od 10:00 v našem kostele na Husově náměstí 43. Není potřeba platit vstupné ani ukazovat seznam hříchů – u nás je vítán každý!

A kdo jsou to vlastně evangelíci? Čím se liší od katolíků? A jak to je s tím Bohem a náboženstvím, není to opravdu jen opium lidstva? :) Jestli máte otázky a nechcete si je nechat jen pro sebe, můžeme se potkat!